Ambasadori britanik takohet me Driton Selmanajn, diskutojnë për zgjedhjet

Ambasadori britanik takohet me Driton Selmanajn, diskutojnë për zgjedhjet

Ambasadori britanik, Nicholas Abbot, është takuar me Driton Selmanjn ku diskutuan për fushatën zgjedhore.

Përpos kësaj ata biseduan edhe për projektin e Rekrutimit të Qeverisë.

“Këtë mëngjes u takova me detyrën e Zëvendës Kryeministrit Driton Selmanaj. Ne diskutuam fushatën e partisë së tij dhe projektin tonë të Rekrutimit të Qeverisë”, ka shkruar Abbot në Facebook.

Britania e Madhe ka qenë e përfshirë në shumë procese të shtet-ndërtimit në Kosovë. /Insajderi.com

 

This morning I met Acting Deputy Prime Minister Driton Selmanaj. We discussed his party’s campaign and our Government Recruitment project.

Posted by Nicholas Abbott on Monday, 8 February 2021