Ambasadori gjerman uron Osmanin: Gjermania do vazhdojë të jetë partnere e ngushtë me Kosovën

Ambasadori gjerman uron Osmanin: Gjermania do vazhdojë të jetë partnere e ngushtë me Kosovën

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen si presidente të vendit, shkruan Insajderi.

Ai tha se Gjermania do të vazhdojë të jetë një partnere e ngushtë me Kosovën.

“Urime Vjosa Osmani për zgjedhjen e saj si Presidente të Kosovës. Gjermania do të vazhdojë të jetë një mik dhe partner i ngushtë për Kosovën. Unë pres që të punoj nga afër me ju në intensifikimin e mëtejshëm të marrëdhënieve gjermano-kosovare”./Insajderi.com