Analisti: Vasfije Krasniqi t’i prijë listës së Vetëvendosjes e të votohet si presidente

Analisti: Vasfije Krasniqi t’i prijë listës së Vetëvendosjes e të votohet si presidente

Analisti politik, Rron Gjinovci, e ka propozuar Vasfije Krasniqin që t’i pri listës së Lëvizjes Vetëvendosje e më pastaj të votohet edhe si presidente, njofton Insajderi.

Kjo pasi Gjykata Supreme vendosi që Albin Kurti të mos jetë pjesë e procesit zgjedhor të 14 shkurtit.

Gjinovci, tha se mediat ndërkombëtare do të shkruanin për “personin më të votuar në Kosovë”.

“Historia jonë e shtypjes kish me u njoft në botën mbarë dhe na mo nuk kishim me u brengosë për imazhin tonë e të vendit tonë, të historisë sonë të dhimbshme të viteve 1990-a”, ka shkruar Gjinovci në Facebook.

Postimi i plotë:

 

Sikur t’na printe Vasfija

Vetëvendosja e ka një shans me bo historinë: me e qitë numër 1 Vasfije Krasniqin….

Posted by Rron Gjinovci on Saturday, 30 January 2021