Anëtarët e Komisionit për Shëndetësisë takohen me drejtues të SHSKUK-së

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësisë takohen me drejtues të SHSKUK-së

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësi të Kuvendit të Kosovës kanë vizituar sot, e martë, Shërbimin Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës, njofton Insajderi.

Ata janë takuar me kryesuesit e bordit dhe drejtorin e SHSKUK, Valbon Krasniqi. Ky i fundit shumë shkurt tha se takimi do të jetë i natyrës informuese.

Takimi ka nisur nga ora 10:00, porse është mbyllur për media.

Ndërsa, kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku, tha se pas takimit do të ketë prononcim për medie./Insajderi.com