Anëtari i Kryesisë së LDK-së: Hoti do t’i mund Veselin, Haradinajn e Kurtin

Anëtari i Kryesisë së LDK-së: Hoti do t’i mund Veselin, Haradinajn e Kurtin

Muharrem Svarqa, anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetari i tanishëm i Ferizajt ka thënë se i dominuari i tyre për kryeministër Avdullah Hoti, do të jetë kryeministri i vendit.

“Jam shumë i bindur se do të fitoj përkundër Veselit, Haradinajt e Kurtit. I vlerësoj jashtëzakonisht shumë përparësitë e të nominuarit tonë për kryeministër”, ka thënë Sfarqa.

“Kemi të bëjmë me një njeri që nuk ka asnjë njollë në biografinë tij, tashmë ai e ka dëshmuar edhe vetën në fushën ekonomisë”, deklaroi Sfarqa për Klan Kosovën. /Insajderi.com