Armend Zemaj premton rritje të numrit te testeve për Coronavirus

Armend Zemaj premton rritje të numrit te testeve për Coronavirus

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë të enjten se kapacitetet për testime do të  decentralizohen.

Zemaj ka thënë se Inspektoratet përkatëse të vazhdojnë monitorimin, inspektimin, këshillimin, rekomandimin dhe marrjen e masave ligjore ndaj të gjitha institucioneve shëndetësore, sipas ligjit.

“Sapo përfundova takimin me drejtuesit e agjensioneve që veprojnë në kuadër të MSh-së, që janë: Agjencia për Produkte dhe Pajisje Medicinale, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike/IKSHPK, Inspektorati Shëndetësisë, Inspektorati Farmaceutik, Fondi i Sigurimeve Shëndetësore, Departamenti Shëndetësor i Burgjeve, Sistemi Informativ Shëndetësor/SISH, SHSKUK-ja, etj”, ka shkruar ndër tjerash Zemaj. /Insajderi.com

Postimi i plotë:

Angazhim me përgjegjësi, llogaridhënie, profesionalizëm.Sapo përfundova takimin me drejtuesit e agjensioneve që…

Gepostet von Armend Zemaj am Mittwoch, 26. August 2020