Arrestohen katër azil-kërkues

Arrestohen katër azil-kërkues

Në qendrën për azil-kërkues në Lipjan janë arrestuar katër refugjatë, njofton Insajderi.

Kjo pasi shtetasit e huaj, që ishin të stresuar në kampin e azilkërkuesve në Mitrovicë donin se me forcë të hynin në qendrën e Lipjanit për refugjatët.

Pesë zyrtarë policorë u lënduan gjatë përpjekjes për t’i ndaluar të dyshuarit të hyni në këtë qendër.

Si pasoj e rastit zyrtarët policor dhe të dyshuarit kanë pësuar lëndime dhe kanë pranuar tretman mjekësor, ka raportuar Policia e Kosovës.

Të dyshuarit kishin dëmtuar një veturë zyrtare pronë e qendrës së azilit dhe derën e hyrjes së qendrës në fjalë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Rasti po vazhdon të hetohet. /Insajderi.com