Arrestohen katër persona, dyshohen për trafikim me qenie njerëzore

Arrestohen katër persona, dyshohen për trafikim me qenie njerëzore

Katër persona janë arrestuar sit ë dyshuar për përfshirje në “Trafikim me Qenie Njerëzore” dhe “Shërbime seksuale të viktimës së Trafikimit”.

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës, të hënë përmes një njoftimi.

“Ky operacion policor ka vazhduar edhe sot me datë 30.08.2021, me ç’rast është identifikuar dhe arrestuar edhe personi i dyshuar i katërt nën dyshimin e kryrjes së veprave të njejta penale”.

“Lidhur me këtë rast janë identifikuar dy viktima të trafikimit të cilave i’u është ofruar mbrojtje dhe strehim i sigurt dhe po trajtohen në bazë të procedurave të parapara”.

“Personat e dyshuar me vendim të prokurorëve kompetent janë dërguar në mbajtje”. /Insajderi.com