Një 60-vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi ka ngacmuar një të mitur me aftësi të kufizuara.
Po kështu, dyshohet se shtetasi me iniciale V.N banue" />

Arrestohet një 60-vjeçar dyshohet se ka përdhunuar një të mitur me aftësi të kufizuara

Një 60-vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi ka ngacmuar një të mitur me aftësi të kufizuara.

Po kështu, dyshohet se shtetasi me iniciale V.N banues në Lezhë, mund të ketë kryer marrëdhënie seksuale me një të  mitur me aftësi të kufizuara.

Gjithashtu, në momentin e arrestimin nga Policia, ky shtetas ka qenë duke drejtuar mjetin e tij , ku ka rezultuar në gjendje të dehur, në masën 0.93mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me persona të pazotë për t’u mbrojtur”,  “Vepra të turpshme” dhe “Drejtimi I mjetit në gjendje të dehur “.