Arrestohet një azil-kërkues

Arrestohet një azil-kërkues

Një azil-kërkues është arrestuar të premten.

Policia e Kosovës në raportin ditor ka njoftuar se arrestimi është bërë mbi akuzën “sulm në tentativë dhe kanosje”.

I dyshuari është i mitur, përcjell Insajderi.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori për te mitur dhe me urdhër të tij i dyshuari është dërguar në mbajtje. /Insajderi.com