Arrestohet një person që tentoi të kontrabandojë pesë emigrantë sirianë

Arrestohet një person që tentoi të kontrabandojë pesë emigrantë sirianë

Në pikën kufitare Vërmicë – Morinë, është arrestuar një shtetas i cili kishte tentuar të kontrabandonte pesë sirianë, njofton Insajderi.

I dyshuari është dërguar në mbajtje deri në vendimin e ardhshëm të prokurorisë.

Vitëve të fundit, rajoni, duke përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë, ka pasur probleme me refugjatë sirianë të cilët e kanë përdorur rajonin për rrugë tranzit./Insajderi.com