Arrestohet personi që sulmoi një burrë në Graçanicë

Arrestohet personi që sulmoi një burrë në Graçanicë

Një shqiptar është arrestuar sot, pasi ka rrahur një serb në fshatin Lapnasellë të Graçanicë.

Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shqiptar që kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër serb.

“Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar trajtim mjekësor”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Me vendim të Prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.