Arrestohet shtetasi anglez në Aeroportin e Prishtinës

Arrestohet shtetasi anglez në Aeroportin e Prishtinës

Një shtetas anglez është arrestuar të premten në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Aeroporti i Prishtinës 09.09.2020 – 11:30. Lidhur me rastin, është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Anglisë dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në Gjykatën Themelore”, thuhet në njoftimin e policisë./Insajderi.com