Arsyetimi kontravers i LDK-së: Refuzon ballafaqimin me Ahmetin por e fton në debat  

Arsyetimi kontravers i LDK-së: Refuzon ballafaqimin me Ahmetin por e fton në debat  

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi dhe shtabi zgjedhor i LDK-së kanë bërë dy deklarime komplet të ndryshme për një çështje.

Teksa janë arsyetuar se nuk kanë marrë pjesë në debatin e paralajmëruar për sonte në TV Dukagjini duke thënë se Abrashi është në tri mediume të ndryshme brenda së martës mbrëma, shtabi zgjedhor i LDK-së e ka ftuar kundërkandidatin Shpend Ahmeti për të marrë pjesë në debate.

Ja reagimi i plotë i LDK-së mbi arsyetimin

Shtabi Zgjedhor i LDK-së njofton se paralajmërimi i publikuar për debatin televiziv në RTV Dukagjini është bërë pa pëlqimin tonë, përndryshe z. Abrashi sonte është në Klan Kosova, në Interaktiv KTV dhe në Gazeta Express.

Kandidati i LDK-së për Prishtinën, z. Arban Abrashi nuk iu ikë debateve, por po respektojmë orarin zyrtar të fushatës dhe përcaktimin tonë për debate mes kandidatit tonë për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi dhe kundërkandidatit të tij në 5 ditët e fushatës, në 5 televizione. Sipas agjendës së paracaktuar, z. Abrashi do të jetë prezentë sonte në disa programe televizive. Por, jo në RTV Dukagjini. Edhe aty do të jemi, për hir të shikuesve, por kur të dakordohemi paraprakisht. Paniku i humbjes e ka kapluar kandidatin e Vetëvendosjes. Pasi t’i kryejnë pazaret, Abrashi i pret në ballafaqimin 555, që nga e hëna Shpendin, Selimin, Rrahimin, Dardanin e të tjerë.

LDK – Zyra për Informim