Asnjë i vdekur e 77 raste të reja me COVID

Asnjë i vdekur e 77 raste të reja me COVID

 

Asnjë i vdekur e 77 raste të reja janë regjistruar me COVID-19 në Kosovë.

Bilancin ditor e ka treguar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj gjatë një tryeze të organizuar nga nga Qendra Evropiane për Çështje të Komuniteteve në kuadër të projektit “Aktivitetet Ndërkufitare në Sektorin e Shëndetit Riprodhues-CARES.

Zemaj në një postim në Facebook tregoi se në njëzetekatërorët e fundit nuk është raportuar asnjë vdekje pasojë e Coronavirusit. /Insajderi.com.

Postimi i plotë: 

 

Shëndeti riprodhues është një nga objektivat për të tre nivelet e përkujdesjes shëndetësore në Republikën e…

Gepostet von Armend Zemaj am Donnerstag, 15. Oktober 2020

59 TË SHËRUAR DHE 77 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Donnerstag, 15. Oktober 2020