Asnjë vdekje si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit

Asnjë vdekje si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit

Asnjë rast i vdekjes nuk është regjistruar si pasojë e virusit COVID-19 gjatë ditës së fundit.

54 persona janë infektuar me Coronavirus në njëzetekatërorët e fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, po ashtu ka raportuar se janë shëruar 72 të infektuar me COVID-19.

Numri i të infektuarve ka arritur në 15.574 ndërsa i të shëruarve në 13.493.

Rastet aktive tani janë 1.457, njofotn Insajderi.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna Ferizaj 8 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, dhe me nga një rast Drenas, Obiliq, Pejë, Podujevë dhe Shtime. /Insajderi.com