Avokati Gashi: Specialja shkeli rregullat e saj ligjore

Gjykata Speicale ka ngritur aktakuzë ndaj Thaçit dhe Veselit.

Avokati Gashi: Specialja shkeli rregullat e saj ligjore

Avokati, Tomë Gashi ka reaguar ndaj aktakuzës së Hagës ndaj presidentit, Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veselit.

Sipas Gashi kjo aktakuzë ësht ënë kundërshtim me rregullat  esaj ligjore.

“Gjykata Speciale e beri publike aktakuzen e pare te ngitur nga Zyra e Prokurorit special ne kundershtim me rregullat e te saj ligjore”, ka shkruar Gashi. /Insajderi.com/

Postimi i plotë:

Gjykata Speciale e beri publike aktakuzen e pare te ngitur nga Zyra e Prokurorit special ne kundershtim me rregullat e te saj ligjore.
Aktakuza e ngritur nga Prokuroria dhe e dorzuar ne Gjykate Speciale ne Hague ndaj Presidentit Hashim Thaqi, dhe Ish Kryeparlamentarit Kadri Veseli eshte ende e pakonfirmuar nga Gjyqtari i Procedures Paraprake.
Eshte nji lajm i keq per te gjith Shqiptaret ne pergjithesi , per ne Shqiptaret e Kosoves ne veqanti dhe posaqerisht per ish pjestaret e UÇK-se