Babai ankohet në polici për djalin: Vodhi ari dhe argjend

Babai ankohet në polici për djalin: Vodhi ari dhe argjend

Në Prishtinë është raportuar se një person ka vjedhur ari dhe argjend për t’i shitur më pastaj me çmime shumë të lira nëpër argjendari të ndryshme në kryeqytet.

Babai i personit është ankuar në Policinë e Kosovës për rastin, njofton Insajderi.

Po ashtu i njëjti person me forcë ia ka marrë nënës së tij telefonin me vlerë prej 60 euro, për ta shitur tek një person tjetër i dyshuar me vlerë 25 euro.

Është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të cilit i dyshuari i pare dërgohet në mbajtje ndërsa i dyshuari dyte lirohet në procedurë të rregullt. /Insajderi.com