Babai i Aulon Zekës paralajmëron protestë

Babai i Aulon Zekës paralajmëron protestë

Babi i të ndjerit Aulon Zekës, Afrim Zeka ka paralajmëruar se shumë shpejt do të organizojë lidhur me vendimin të cilin e ka marr Gjykata për personat e dënuar lidhur me vrasjen e djalit të tij.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Zeka ka shkruar se shumë shpejt do të ankohet dhe do të ketë një protestë.

“I falenderoj të gjith ata që ndan dhimbjen me ne e na përkrahin gjatë gjithë kohes e shifemi së shpejti me ankesën e radhës dhe me protesta”, ka shkruar Zeka.

Të hënë Gjykata ka dënaur me 14 vjet burg të dyshuarit pë vrasjen e Aulon Zekës.

Kryesi i veprës është dënuar me 9 vjet e 6 muaj, me 3 vjet vajza e cila ka qenë e dyshuar dhe me 1 vit e 6 muaj person i tretë i cili ka qenë i dyshuar. /Insajderi.com