Ballkani përfshihet nga të reshurat e borës

14.11.2017 10:01
Ballkani përfshihet nga të reshurat e borës

Në shumicën e vendeve të Ballkanit ka rënë borë e dendur nga 15 deri në 50 centimetra.

Në Sarajevë ka rënë borë dhe meteorologët paralajmërojnë se gjatë mbrëmjes të reshurat do të shtohen duke e  quar vendin në një alarm të “verdhë”, përcjell Indeksonline.

Temperatura në Sarajevë është dy gradë, dhe gjatë natës ajo do të bjerë nën zero.

bora pritet të bie edhe në ditët e ardhshme, raporton Klix.ba. Lartësia e parashikuar e mbulimit të dëborës është midis 5 dhe 15 centimetra.

Përndryshe, borë ka rënë edhe në Slloveni dhe Kroaci, dhe një pjesë të Mal të Zi.