Basha shpallë fitoren: Faleminderit që zgjodhët ndryshimin

Basha shpallë fitoren: Faleminderit që zgjodhët ndryshimin

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, ka shpallur fitoren e partisë së tij dhe koalicionit të tij Aleanca për Ndryshim në zgjedhjet e 25 prillit, njofton Insajderi.

Basha përmes një paraqitje për media, ka thënë se më këtë rast Shqipëria ka fituar.

Tutje ai ka falënderuar të gjithë shqiptarët dhe ka bërë thirrje që të pritet rezultatet përfundimtare, meqë ato ndodhen në kutitë e votimit, ka përfunduar Basha.

Deri më tani nuk ka ndonjë rezultat preliminar nga KQZ-ja, ndërsa sipas EXIT POLL-it të Albanian Post, këto zgjedhje i ka fituar Parti Socialiste e Edi Ramës./Insajderi.com