Bekim Jashari thërret për qetësi: Secili është i lirë dhe i mirëseardhur në Skenderaj

Bekim Jashari thërret për qetësi: Secili është i lirë dhe i mirëseardhur në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pasi një grup qytetarësh kanë penguar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, të mbajë një tubim elektoral në këtë.

Jashari, përmes një postimi në Facebook, tha se jetojmë në kohën e pluralizimit politik, ku secili ka të drejtë të shprehë bindjet e tij politike.

“Komuna që unë udhëheq, është e të gjithë shqiptarëve që ia duan të mirën vendit, andaj secili nga ta është i lirë dhe i mirëseardhur kurdo dhe pa asnjë brengë”, ka shkruar Jashari./Insajderi.com