Boiken Abazi pretendon se PS po ua merr votat

Boiken Abazi pretendon se PS po ua merr votat

Kryetari i degës së Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri dhe kandidati i kësaj partie për deputet atje, Boiken Abazi, është ankuar se po u vidhen votat gjatë procesit të numërimit.

Abazi kësaj radhe përmes një shkrimi në Facebook, ka sjellë edhe fotografi, duke argumentuar me fakte se po u vidhen votat.

Ai ka pretenduar se votat e tyre po bëhen të pavlefshme ose po i jepen Partisë Socialiste të kryeministrit Edi Rama./Insajderi.com