Bulliqi i VV-së e akuzon për pazare me tenderë Rudarin e LDK-së

Bulliqi i VV-së e akuzon për pazare me tenderë Rudarin e LDK-së

Kandidati I Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka folur për ‘pazare me tenderë’ në debatin me kandidatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Nexhmi Rudari, njofton Insajderi.

“I kemi parë ca drita por sheshi nuk është as afër përfundimit”, ka thënë Bulliqi në emisionin Pressing.

Akuzat e tilla janë hedhur poshtë nga Rudari. Ai tha se Bulliqi po flet ‘paushall’ pasi me tenderë s’mund të bëhet pazare.

“Thuhet se janë bo pazare me tenderë por ka procedura ligjore që duhet ndjekur dhe s’ka pasur pazare”, tha Rudari./Insajderi.com