Burri ndërron jetë pak ditë pasi Halil Kastrati ia ndërtoi shtëpinë

Burri ndërron jetë pak ditë pasi Halil Kastrati ia ndërtoi shtëpinë

Vetëm pak ditë pasi u bë me shtëpi të re, ka ndërruar jetë kryefamiljari i familjes Mustafa, Esati.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur, Halil Kastrati përmes një postimi në profilin e tij.

“Zoti te meshirofte vella Esat Mustafa. Kur shkuam per te ja bere surprize lajmin se po behen me banese te re, Esatin e gjetem te semure por ai nuk e kishte hallin te semundja e tij, e vetmja kerkese e tij ishte te ju siguron nje strehim femijeve dhe gruas se tij”, ka shkruar Kastrati.

Histori shume prekese Zoti te meshirofte vella Esat Mustafa?Kur shkuam per te ja bere surprize lajmin se po behen me banese te re, Esatin e gjetem te semure por ai nuk e kishte hallin te semundja e tij, e vetmja kerkese e tij ishte te ju siguron nje strehim femijeve dhe gruas se tijNe e morem Esatin bashke me familjen e tij dhe e derguam ne banesen e reU kenaqe, e harroj semundjen, nuk i ndjente dhimbjet ne trupin e tij, u gezua shume dhe ishte shume mirenjohes ndaj neve dhe donatoreve Sot Esati nuk eshte me, ja ka dorzuar shpirtin Zotit tone, e la kete bote duke i pare femijet dhe gruan ne banesen e tyre te re, e la kete bote duke bere lutje per ju bamires dhe per neEhhh sa e sa histori bartim ne ne trupin dhe shpirtin toneEsatin Zoti e meshirofte e juve Bamires Zoti gjithmone ju gezofte

Gepostet von Halil Kastrati am Donnerstag, 28. März 2019