Burri në Gjilan vdes pas rrokullisjes me traktor

Burri në Gjilan vdes pas rrokullisjes me traktor

Një burrë në fshatin Shurdhan të Gjilanit është rrokullisur me traktor të martën rreth orës 16:40, duke pësuar lëndime vdekjeprurëse.

Siç bën të ditur policia në raportin 24 orësh, viktima kishte humbur kontrollin e drejtimit të traktorit me rimorkio të ngarkuar me dru.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe ekipi mjekësor. Vdekja e viktimës është konstatuar nga mjeku.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Rasti është cilësuar si “Vetaksident trafiku me fatalitet”./Insajderi.com