Bushati nuk i bashkohet Vetëvendosjes

Bushati nuk i bashkohet Vetëvendosjes

Ditëve të fundit është raportuar se ish Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati do t’a merr nënshtetësinë e Kosovës dhe më pas për tu bërë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, njofton Insajderi.

“Lajmi i botuar në një portal në Kosovë është thjesht mashtrimi i radhës. Kushdo që qëndron pas këtij mashtrimi, i uroj suksese në jetë!”, është shprehur Bushati për Koha Net.

Reagimi i tij vjen pas raportimit të disa mediave se Bushati do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje./Insajderi.com