Bytyçi i PDK-së: Kurti e Osmani, me xhipa të zi në ditë pune bëjnë piknik

Bytyçi i PDK-së: Kurti e Osmani, me xhipa të zi në ditë pune bëjnë piknik

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka reaguar pasi kryeministri Albin Kurti, së bashku me kandidaten për presidente Vjosa Osmani, kanë kaluar një ditë në parkun e Gërmisë, njofton Insajderi.

Në fotografitë që kanë qarkulluar në rrjetet sociale, Kurti shihet së bashku me Osmanin.

Bytyçi ka shkruar se Kurti dhe Osmani kanë dal me familje në një ditë pune, kur në vend është rritur numri i të infekuarve, e vdekjeve nga Coronavirusi./Insajderi.com