Bytyçi i PDK-së: Marre për Kurtin e Hazirin që i morën vaksinat anti-COVID

Bytyçi i PDK-së: Marre për Kurtin e Hazirin që i morën vaksinat anti-COVID

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka deklaruar se është “abuzim” vaksinimi i politikanëve, duke përmendur Albin Kurtin dhe kryetarin e Gjilanit, Lutfi Hazirin.

“Asnjëri nga ta nuk ka nevojë e as nuk bën pjesë në njërën nga kategoritë e rrezikuara”, ka shkruar Bytyçi.

Ai shtoi se një vaksinë më pak është një qytetar potencial i vdekur më shumë.

“Marre”, në këtë formë e përmbylli postin në Facebook zëdhënësi PDK-së. /Insajderi.com

 

Dy politikanë që abuzojnë me pozitat e tyre për të marrë vaksinën kundër Covid-19.

Asnjëri nga ta nuk ka nevojë e as…

Posted by Avni Bytyçi on Friday, 2 April 2021