Cakaj takohet me sekretaren e shtetit të Suedisë, znj. Karin Wallensteen

Cakaj takohet me sekretaren e shtetit të Suedisë, znj. Karin Wallensteen

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Gnet Cakaj, ka takuar sot sekretaren e shtetit të Suedisë Karin  Wallensteen. Kanë folur për proceset integruese të Shqipërisë.

Gent Cakaj sot ka takuar në sekretaren e Kryeministrisë së Suedisë znj. Karin Wallensteen , me të cilën ka shkëmbyer informacionet për agjendat e ardhshme, si dhe kanë folur për proceset integruese të Shqipërisë në organizata ndërkomëtare, njofton Insajderi.

Çakaj gjatë këtij takimi ka marrë edhe premtimin për mbështetje nga na e Suedisë në agjendat integruese të Shqipërisë.

Kujtojmë se Suedia është kryesuese e OSBE-së, pozicion të cilin paraprakisht e mbante Shqipëria. /Insajderi.com