Cakaj viziton Kosovën – firmosen tri marrëveshje

Cakaj viziton Kosovën – firmosen tri marrëveshje

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, do të qendrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, njofton Insajderi.

Ai do të pritet nga ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Pjesë e këtij takimi do të jenë edhe përfaqësuesit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Pas takimit zyrtarë, do të nënshkruhen tri marrëveshje midis tyre. /Insajderi.com