Çanak: Kosova është pjesë e Serbisë sa edhe Holanda

Nenad Çanak, lideri i Ligës Socialdemokrate të Vojvodinës, në një emision në televizionin serb “Happy”, e ka nxjerrë flamurin e Katalonjës dhe e ka valëvitur atë. Përveç kësaj, sipas gazetës serbe Kurir, “ka dhënë edhe një deklaratë tejet skandaloze” se Kosova nuk është pjesë e Serbisë.

Çanak: Kosova është pjesë e Serbisë sa edhe Holanda

Kur moderatori i emisionit Millomir Mariq “ia ka tërhequr vërejtjen” se “nuk është mirë që të valëvitet ky flamur pasi spanjollët janë miqtë e tyre (të Serbisë) dhe se po e përkrahin Serbinë rreth Kosovës, Çanak ka pyetur: E rreth Holandës? Mariq: Çfarë rreth Holandës?, e çfarë rreth Kosovës, është kundërpërgjigjur Çanak dhe Mariq “konstaton”: “Po Kosova është pjesë e Serbisë!”, pastaj Çanak thotë: Kosova është pjesë e Serbisë pikërisht sa është edhe Holanda!/Insajderi.com.

ČANAK MAŠE KATALONSKOM ZASTAVOM KOD MARIĆA!

ČANAK MAŠE KATALONSKOM ZASTAVOM KOD MARIĆA!

Gepostet von Silly Telly am Mittwoch, 23. Oktober 2019