I dërguari i presidentit Trum, Richard Grenell përfundoi para pak minutash takimin me liderin e VV-së, Albin Kurti.
" />

Çfarë ndodhi në takim me Grenellin, pse iku Kurti nga mediat?

Çfarë ndodhi në takim me Grenellin, pse iku Kurti nga mediat?

I dërguari i presidentit Trum, Richard Grenell përfundoi para pak minutash takimin me liderin e VV-së, Albin Kurti.

Ndryshe nga presidenti Thaçi, lideri i VV-së, Albin Kurti nuk doli të flasë fare para mediave pas takimit me Grenellin, shkruan lajmi.net.

Në fakt, Kurti e përcolli Grenellin vetëm deri në dalje të selisë së partisë së tij, për t’u kthyer më pas përsëri brenda pa e folur asnjë fjalë për mediat.

Kamerat e pranishme e kanë kapur këtë moment, ndërkaq që nuk dihet se cila ishte arsyeja pse Kurti nuk u paraqit fare para mediave, apo nëse Grenell i ka dhënë ultimatum për koalicionin me LDK-në dhe formimin e Qeverisë.

Pamjet ku Kurti refuzon të dalë para kamerave, mund t’i shihni në fillim të videos së mëposhtme.

LIVE: Deklaratat pas takimit Grenell-Kurti

LIVE: Deklaratat pas takimit Grenell-Kurti

Gepostet von lajmi.net am Donnerstag, 23. Januar 2020