Coronavirusi ia merr jetën një mësuesi kosovar

Coronavirusi ia merr jetën një mësuesi kosovar

Bedri Raçi, mësimdhënës në Podujevë u nda nga jeta si pasojë e virusit COVID-19.

798 është numri i vdekjeve si pasojë e Coronavirusit që nga 13 marsi kur shpërtheu pandemia.

Ushtruesi i detyrës së kryetarit së Podujevës, Nexhmi Rudari, ka kumtuar lajmin e dhimbshëm.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të mësimdhënësit Bedri Raçi, i cili nuk arriti t’i mbijetojë përballjes me Covid-19. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe kolegëve të tij.
I përjetshëm kujtimi për Bedriun”, ka shkruar Rudari në Facebook. /Insajderi.com