COVID-19, 178 raste dhe 12 vdekeje – Fillon takimi i kryeministrit Hoti me përfaqësuesit shëndetësor

COVID-19, 178 raste dhe 12 vdekeje – Fillon takimi i kryeministrit Hoti me përfaqësuesit shëndetësor

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore.

Të pranishëm janë drejtori i IKShPK-së Naser Ramadani, Basri Sejdiu drejtori i ShSKUK-së, mikrobiologu Lul Raka dhe përfaqësues të tjerë.

178 raste brenda 24 orëve me coronavirus dhe 12 vdekje janë alarmuese për Kosovën pasi pandemia po eskalon.

Poashtu ka dyshime se në Klinikën Infektive ka probleme në sistemin e oksigjenit. /Insajderi.com/