COVID-19 në Shqipëri: 21 viktima dhe afër 800 raste të reja

COVID-19 në Shqipëri: 21 viktima dhe afër 800 raste të reja

Shqipëria ka regjistruar 21 viktima të Coronavirusit në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, transmeton Insajderi.

Sipas njoftimit, gjatë kësaj periudhe janë kryer tre mijë e 171 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 780 qytetarë.

Po ashtu janë shëruar 757 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 73 mijë e 610 që nga fillimi i epidemisë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer një mijë e 440 vaksinime antiCovid, ndërkaq që nga fillimi i vaksinimit janë kryer 18 mijë e 247 vaksinime./Insajderi.com