COVID-19 në Shqipëri: Katër të vdekur dhe 50 raste pozitive

COVID-19 në Shqipëri: Katër të vdekur dhe 50 raste pozitive

Shqipëria ka regjistruar katër viktima si pasojë e infektimit me Coronavirus, përcjell Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 50 raste të reja.

Të shëruar janë shënuar edhe një mijë e 20 persona.

Sipas njoftimit, raste aktive me COVID-19 në Shqipëri janë 10 mijë e 322./Insajderi.com