Daçiq: Nuk do të punoj kundër presidentit Vuçiq

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se nuk do të punojë kundër presidentit Aleksander Vuçiq

Daçiq: Nuk do të punoj kundër presidentit Vuçiq

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se ai nuk do të punojë kundër presidentit të Serbisë Aleksander Vuçiq

Lideri i Partisë Socialiste në një intervistë ëpr TV Happy tha se ai nuk do të punojë kundër presdientit serb nësë partia e dëshiron këtë, ai tha që nuk do të përfshihet assesi.

“Unë nuk do të punoj kundër Presidentit Aleksandar Vuçiq, dhe nëse SPS e dëshiron më se shumti të punojë kundër Vuçiqit, sigurisht që nuk do të marr pjesë”, tha Daçiq.

Ivica Daçiq i ka prirë një fushate agresore “diplomatike” kundër pavarësisë së Kosovës. /Insajderi.com/