Deçanasi me kallash shëtit rrugëve, arrestohet nga policia

Deçanasi me kallash shëtit rrugëve, arrestohet nga policia

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Deçan, me datën 22 gusht 2020, ёshtё informuar nga njё qytetar, se njё person i dyshuar kishte dalё nё rrugё me armё zjarri tё cilёn e mbante nё dorё.

Njësitet Policore pranё Stacionit Policor Deçan, menjëherë iu kanë vendit tё ngjarjes, personi i dyshuar ёshtё arrestuar dhe nga i dyshuari B. K. lindur me 1975.

Tek i dyshuari janë gjetur dhe janë konfiskuar: një (1) AK-47, një (1) karikator i sё njejtёs armё dhe dhjetё (10) fishekё cal. 7.62x 39 mm

I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër të prokurorit të shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor./Insajderi.com