Del telefoni i parë që e ka kamerën përpara 24 MP

Del telefoni i parë që e ka kamerën përpara 24 MP

Pas nxjerrjes së V7 +, Vivo ka realizuar versionin e telefonit të ri Clearer Selfie. Ky telefon quhet Vivo V7 dhe e veçanta e tij është se vjen me një kamerë 24 MP përpara, ekran FullView dhe vend i trefishtë për dy nano-SIM dhe një microSD.

V7 do të ketë rezolucion HD + 1440 x 720 piksel. Paneli është IPS LCD dhe diagonalja është 5.7.

Procesori në vivo V7 ka tetë bërthama të CPU-s Cortex A53, të ndjekur nga 1.8 GHz në një çip Qualcomm Snapdragon 450. Ekziston një kamerë në pjesën e pasme me sensor 16 MP f / 2.0, e shoqëruar me një blic LED. RAM është 4 GB, dhe ka gjithashtu 32GB hapësirë ruajtjeje.

Vivo punon me Funtouch 3.2, bazuar në Android Nugat 7.1 dhe është mundësuar nga një bateri prej 3.000 mAh.

Ai do të shesë V7 në të gjitha tregjet e saj globale, ndërsa Indonezia do të marrë telefonin e parë sot. Ofrohet në Matte Black ose Gold dhe kushton me ekuivalentin prej rreth $ 300.