Deputeti i LVV-së: PDK e ka “kapur” Isa Mustafën

Deputeti i LVV-së: PDK  e ka “kapur” Isa Mustafën

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza mbi Partinë Demokratike të Kosovës dhe për kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën duke e cilësuar “të kapur nga PDK”.

Bajqinovci përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për mënyrën që sipas tij “funksionon PDK”.

“Me një fjalë, nana e korrupsionit në Kosovë, është PDK’ja, e cila, ka nën kontrollë edhe kreun e LDK’së të cilët aty shërbejnë si aksesorë ose ndihmesa”, ka shkruar Bajqinovci.

Bajqinovci ka përfunduar reagimin duke thënë se “mund të jetohet pa vjedhur”. /Insajderi.com

 

1. Për me e ditë saktësisht se si ka qeverisë dhe si është sjellë PDK'ja me paranë publike apo pasurinë e…

Gepostet von Mefail Bajqinovci am Samstag, 29. August 2020