Deputeti i VV-së shtron dilema për aksionin e Karaçevës

Deputeti i VV-së shtron dilema për aksionin e Karaçevës

“Si ndodhi që në qendër ku zhvillohet bixhozi, prostitucioni, krimi i organizuar e shumë veprimtari tjera ilegale, ku ka dhjetëra objekte të ndërtuara vetëm për këto veprimtari, të arrestohen vetëm 35 persona”.

Në këtë mënyrë e ka përshkruar aksionin e Karaçevës deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani.

Përmes një postimi në Facebook, Rrahmani, ka shtruar disa dilema të cilat lidhen me aksionin policor së të premtes.

Ai pyeti se kush i paralajmëroi për aksionin e policisë personat qe “kishin ikur nga vendi i ngjarjes”.

Përndryshe, të shtunën, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, aksionin policor të Karaçevës e ka quajtur si “bisht i krimit”. /Insajderi.com

Aksioni i Policisë së Kosovës për mbyllje dhe rrënim të kazinove është më se i mirëseardhur. Si ndodhi që në qendër ku…

Gepostet von Eman Rrahmani am Samstag, 19. September 2020