Deputetja e VV-së për aderimet në PDK: Po na sjellin një grumbull votash

Deputetja e VV-së për aderimet në PDK: Po na sjellin një grumbull votash

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, ka komentuar aderimet e fundit në Partinë Demokratike të Kosovës, njofton Insajderi.

Përmes një postimi në Facebook, ajo tha se çdo aderim që bëhet në partite politikem “sjell një grumbull votash për VV-në”.

“Fillimisht na ‘dhunojnë’ çdo natë përmes ekraneve televizive në përpjekje për të orientuar opinionin publik kundër Lëvizjes, ashtu të ‘gjithëdijshëm’.

Pastaj me aderimet që bëjnë demonstrojnë gjithë pafytyrësinë dhe ‘pavarësinë’ e tyre. Çdo aderim i tyre në partitë politike që bëjnë, sjell një grumbull vota për VETËVENDOSJE!”, ka shkruar Mulhaxha-Kollçaku në llogarinë e saj në Facebook.

Ndryshe, të mërkurën profesori i shkencave politike, Ardian Kastrati, zyrtarisht njoftoi për aderimin e tij në PDK. Ai tha se “Nuk mund të qëndroja indiferent karshi proceseve politike shumë të komplikuara”./Insajderi.com

Fillimisht na “dhunojnë” çdo natë përmes ekraneve televizive në përpjekje për të orientuar opinionin publik kundër…

Posted by Fatmire Mulhaxha Kollçaku on Wednesday, January 6, 2021