Detaje nga takimi i Qeverisë në Prevallë

Detaje nga takimi i Qeverisë në Prevallë

Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot po qëndron në Prevallë, në një takim pune. Në këtë takim si temë diskutime do të jetë dakordimi për planin qeverisës 2020-2023.

Takim ka filluar që nga ora 9 e mëngjesit. Kështu ka deklaruar për Insajderin Ministri i Mbrojtjes, Anton Qunin.

“Takimi ka filluar në orën 09:00, të gjithë ministrat jemi prezent”, ka thënë shkurtimisht Quni për Insajderin.

Sipas burimeve të Gazetës Insajderi, ky takim pritet të zgjas deri në orët e vona. Ndërsa për këtë ka folur edhe zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti.

Ai ka thënë se në këtë program reflektohet plotësisht marrëveshja e koalicionit.

“Sot, në takim pune në Sharr me gjithë kabinetin qeveritar, diskutojmë Programin Qeverisës 2020-2023. Në këtë program reflektohet plotësisht marrëveshja e koalicionit, ku janë të specifikuar masat që do të ndërmarrim për të rritur punësimin, për kujdes social gjithëpërfshirës, për arsim e shëndetësi cilësore, rend e ligj për të gjithë, mbështetje për bujqësinë, diplomaci të fortë, kujdes për mërgatën tonë e çështje tjera”, ka shkruar Hoti./Insajderi.com