Detaje për operacionin e Njësisë Speciale: 4 të arrestuar, mes tyre edhe një kosovar

Detaje për operacionin e Njësisë Speciale: 4 të arrestuar, mes tyre edhe një kosovar

Një operacion policor, i realizuar gjatë mbrëmjes së të mërkurës nga Policia e Kosovës, në disa lagje të kryeqytetit të vendit, ka rezultuar me arrestimin e 4 personave.

Tre prej të arrestuarve janë shtetas të huaj, ndërsa tjetri është shtetas i Kosovës.

Të arrestuarit dyshohen se kanë kryer vrasje, ka bërë të ditur Policia e Kosovës, në një prononcim për Gazetën Express.

“Policia e Kosovës, gjatë realizimit të një operacioni policor, sonte, në orët e mbrëmjes, në Prishtinë, me qëllim identifikimin dhe arrestimin e disa personave të dyshuar për vepra kriminale, disa nga ta shtetas të huaj e që janë në kërkim ndërkombëtar, të dyshuar edhe për vrasje, ka rezultuar me ndalimin e 4 personave të dyshuar; 3 shtetas të huaj dhe një kosovar”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Veprime të mëtejme ligjore janë në proces për kompletim nga autoritetet, ka theksuar Hoxha.