Diell dhe vranësira sot në Kosovë

Diell dhe vranësira sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se edhe të enjten do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes./Insajderi.com