Diell e pak vranësira

Diell e pak vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare. /Insajderi.com