Digjen pyjet në Rahovec

Digjen pyjet në Rahovec

Një i dyshuar në fshatin Koznik të Rahovecit nga pakujdesia i ka vënë zjarrin pyllit me ç ‘rast është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme.

Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet përkatëse dhe zjarrfikësit të cilët janë duke tentuar ta shuajnë zjarrin.

Nuk raportohet për të arrestuar. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedure të rregullt.