Do të dilni të dielën? Hidhne një sy kah moti

Do të dilni të dielën? Hidhne një sy kah moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër temperaturat minimale do jenë rreth 6-8 gradë Celcius, teksa maksimalet do jenë 18-19 sosh.

IHMK ka thënë se do ketë edhe erëra të lehta në pjesën verilindore dhe jugperëndimore të vendit.

“Të dielën do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditën e shtunë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare”. /Insajderi.com