Do të përballemi me temperatura të larta

Nesër dhe gjatë javës së ardhshme do të mbizotërojë mot me temperatura të larta.

Do të përballemi me temperatura të larta

Nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshme të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale mbesin të ngjashme me ditët paraprake por në vlerat e maksimaleve parashihen ulje për 2-4 gradë Celsius. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Do të.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës tha se Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7 m/s. Java  tjetër parashihet moti të jetë me vapë dhe me temperatura maksimale rreth 35 gradë Celsius. /Insajderi.com/